اکانت‌های ظرفیتی

چنین چیزی به هیچ شکل و فرمی در اسناد سونی، قوانین و گفته‌های این شرکت درباره پلی استیشن وجود ندارد! درست متوجه شدید، حساب‌های ظرفیتی یا آن‌طور که بیشتر باب میل جامعه و البته فروشندگان است، «اکانت‌های ظرفیتی ps4» هرگز از سمت سونی نام‌گذاری، معرفی و عرضه نشده‌اند. این اکانت‌ها تحت شرایط مختلف و با توجه به قواعدی که سونی برای کنسول‌های بازی پلی استیشن ۴ و ۵ تدارک دیده است، تهیه و به فروش می‌رسند.

حساب‌های هکی که اساساً از نام آن‌ها می‌توان حدس زد نیز شرایطی مشابه دارند و سونی نه تنها استفاده از آن‌ها را پیشنهاد نمی‌کند بلکه به شدت بر مواضع خود مبنی بر مبارزه با افرادی که قوانین را نادیده می‌گیرند، ایستاده است.

با این وجود در دوره‌ای که خرید بازی در هر حالتی اعم از فیزیکی، دیجیتال و دست دوم عملی دشوار و هزینه‌بر محسوب می‌شود این حساب‌ها چه قانونی و چه غیرقانونی به محبوبیت دو چندانی دست یافته‌اند.

بسیاری از کاربران بدون اطلاع از ماهیت این حساب‌ها، دست به خریدها و اقداماتی می‌زنند که برگشت‌پذیر نیستند و یا برخلاف میل آن‌ها رقم می‌خورند. ما در این مقاله نه تنها در رابطه با ساز و کار این حساب‌ها توضیح می‌دهیم بلکه بهترین روش‌ها را در اختیار تمام بازیکنان کنسول‌های پلی استیشن که به خوبی از زوایا و پشت پرده حساب‌های مختلف این پلتفرم محبوب اطلاع ندارند، قرار خواهیم داد.

گفتنی است که در نگارش این مقاله از اطلاعات یک مقاله مفید دیگر در این زمینه یعنی  نیز استفاده شده است. پیشنهاد می‌شود برای درک ساز و کار تمام روش‌های اقتصادی تهیه و تجربه بازی‌ها روی همه پلتفرم‌ها ابتدا مقاله ذکر شده را مطالعه کنید. با این حال، مقاله پیش‌رو بدون نیاز به پیش‌نیازی به‌خصوص، تمام اطلاعات مربوط به اکانت‌های پلی استیشن ۴ و ۵ را ارائه می‌دهد.

اکانت‌های ظرفیتی، اشتراکی و قانونی پلی استیشن

این روش، طی سال‌های گذشته به دلیل مقرون به صرفه بودن، محبوبیت بسیاری یافته است اما از آن‌جایی که اکنون ما در یک شرایط جنگی و ناجوانمردانه سیر می‌کنیم، حتی سهیم شدن چند نفر در خرید یک اثر، باز هم اقتصادی نیست!

به هر حال، کاربر معمولاً ۲ راه عمده پیش رو دارد؛ یا با دوستان خود شراکت تشکیل داده و به خرید بازی‌ها بپردازد و یا از واسطه‌ها کمک بگیرد. در وهله اول، استفاده از پتانسیل دوستان بسیار روش پسندیده‌ای است و معمولاً اگر در انتخاب دوست یا دوستان خود، دقت کافی به خرج داده باشید، از لحاظ مالکیت حساب یا بازی به مشکل نخواهید خورد.

افزون بر این که می‌توان به ترتیب به تجربه بازی مذکور پرداخت، اکثر پلتفرم‌ها در حال حاضر اجازه استفاده همزمان را در اختیار بازیکنان قرار می‌دهند. در این حالت می‌توان از تعداد افرادی که به حساب دسترسی دارند اطمینان حاصل کرد (البته اگر دوست نابابی نداشته باشید!) و بدون پرداخت مزایا به واسطه‌های دیگر، از تجربه بازی‌ها به صورت قانونی لذت برد

منبع

دیدگاهتان را بنویسید